Jojo, ehm, teda pukud jmeno ftitulku nekomu pripomina jmeno Gregory Corso (mne teda ne tvl), tak je vedle.
Tenhle typek se na veci kouka trochu jinak nez banda kolem leta pane Gregoryho Corsa.
Takze.
Soudruh Greg je nas novej ucitel. A bere to sakra vazne. Zere svoji praci jako krestansky misionar na misii ve tretim (nebo klidne i ctvrtem ) svete v 19. stoleti. Nebo jako budovatel spolecnosti v r. 1949 v Ceskoslovensku. Nebo jako zere trucker Eddie turkish v pakarne gde makam, gdyz ma "Smoko" (= koloquialni oznaceni kratke pauzy behem prace za ucelem vykoureni cigarety ci poziti maleho objemu potravin, pozn.prekl.)
Minuly term ( Grega - a odted mu rikam G., pac se ho snazim eliminovat ;) - jeho prvni na nasi indicke skole zacal tak, ze vchazim prvni tyden termu do prazdne tridy asi 2 hodiny po zacatku. Trida prazdna, jen on za stolem. Ptam se ho, hau ar ja, etc. Divam se asi 10 minut do knihy, abych nebyl za uplneho ignoranta a mazu pryc.
Druhy den jsem ho potkal na chodbe abych si vyslechl ponauceni, ze nemuzu jen tak odejit a ze jsem missnul 5,9 hodin attendance. Mluvim vazne.
To ze se nic neucilo a jsem byl jediny (ano, jediny), kdo ten den vubec prisel do skoly mu nevadilo.
Ponauceni: Prvni 2 tydny nechodit do skoly.
Tak ale term zacal, a tenhle deda (asi kolem 60 let) vypadal celkem funny. Delal vtipky, kecal celkem zajimave, bylo videt ze ma naky zkusenosti. Prvnich par lekci probehlo bez problemu, ocenoval moji aktivitu, tu mene, tu vice akuratni commenty.
Byl narocnejsi nez ostatni, daval nam vic ukolu a trval na pozornosti. To bylo este porad okay, rikam, si, no jo, deda - zere to. Ferenaf.
Ale pak to zaclo. Tudle jsem si cetl pod lavici, kdyz tu nahle "SSSSVUMMMMMBB", fixa mi svistenim prolitne kolem hlavy a narazi do lavice za mnou. Letajici predmety jsou: fixy, krabicky z bonbony, PET lahve.
Wow, rikam si, deda to nak rozjizdi. Tak jsem radsi knihu schoval (btw Roberto Saviano: Cammora) a daval pozor. No ale od te doby se neco zmenilo v jeho chovani. Najednou zacala v jeho chovani a gestech byt stopa POSEDLOSTI. Pripominal psa normalne poslouchajiciho ale ucitivsiho harajici fenu = crazy cokla. Nebo typka kterej je 2 roky v lochu a uz uz ma byt vypusten.
Zacal mnohem vice mentorovat, byt osobni a delat kolikrat i na muj fkus (a to je co rict) celkem nevhodne ftipky. Treba vznesl dotaz a kdyz jsem na nej ja odpovedel, ani mne nenechal domlit a hned by mne vyhazoval z okna. Jako fakt - ukazal na okno, ze prej z nej muzu vyskocit. Zamykal dvere ve tride, takze pozdejc prichozi se nemohli dostat dovnitr. Rikal nam smartarse, unemployable. Taky ze jsme tady na ty skole delali doted (rok a pul) "bullshit". Navic prej nikdy nikoho nenechal failnout - a to uz uci 8 let. Ze by to nedokazal prenest pres srdce. Ze je tu od toho, aby nam pomohl a ukazal nam hau tu mejk many.
A pak nechal failnout vice nez 100 lidi, z cehoz 98 zaplatilo reassesment fee $200 each (skoro $20 000.
Dal nam takovy hafo ukolu, ze nekdo to ani nestihal udelat. Nekolik projektu. Navic to 90% lidi vratil k predelani. I mne. Kdyz jsem se ho zeptal, so je na tom spatne, rekl mi, ze je to cely "bullshit". Thanks mate, COOL BRO.
No, takhle to pokracovalo az do konce termu. Ja jsem nad ucenim a temy ukoly stravil hodiny a hodiny a nakonec mu to odevzdal, rekl ze je to okay.
Este dodam ze na konci termu prijde do tridy "director of studies" a mi hodnotime ucitele a jak jsme s nim spokojeni. Nejdrive pisemne, pak verbalne. Muzu rict ze vsichni mu dali spatny znamky a ze si vsichni stezovali.
A vysledek: Dalsi term ho mame ne na jeden predmet, ale na dva.
A navic, ja sem se byl podivat minuly tyden na svoje resulty z minulyho termu a zjistil jsem ze jsem od nej dostal 49 ze 100! SI DELAS PRDEL KAMO!
Nedela. Byl jsem za nim, jako co to ma bejt a ptam se, co konkretne mam spatne. On mi na to rekl, ze to neni Advanced diploma level. Bullshit mate!
Takze tenhle tyden jsme byli este s jednim classmatem u vedeni skoly se stiznostmi a podali jsme take oficialni stiznost skrz nase agenty. My tu skolu platime, my jsme stakeholderi a zakaznici, takze my mame narok na dobry ucitele. Tuzky po mne naposled hazela zakomplexovana komouska uca na zakladce.
Jsem zvedavej, jak to dopadne. Pozadal jsem o nezavisle posouzeni mych vysledku.
Doufam ze ho vyhodej co nejdrif. To by byl nejlepci vysledek, nebo aspon, at ho nemam ja. Normalne min. term nepasslo vice nez 100 studentu. A kazdej z nich to acceptoval a zaplatil $2oo pokutu za opravky. To je $20000 za nic.
On si navic vymejsli takovy veci, jako treba ze od 1. july plati novej zakon, podle ktereho musi studenti byt 6 hodin denne ve skole. Na ferovku keca.
Zase ale nechci ho nasrat, snazim se byt zdvorily. Ten typek je schopnej vseho a moh by mne dostat na jednu vec, a to jsou moje visa. On zduraznoval, ze jsme v Australii za ucelem studia, ne na praci a ze bysme kazdej meli mit na ucte $15000.
Dik kamo, squela rada.
Ale esli tenhle borec vytoci cislo imigraku s podezrenim, ze maka vic nez 20 hodin, letim obratem domu. Doufam ze ho to nenapadne. Kecam, ze delam min. Myslim ze to zere.
Kamos Tony, s kerym piluju franinu mi rek, ze tenhle Greg uz ucil na 10 skolach a ze na zadny nevydrzel dlouho.
Se nedivim vole
čtvrtek 9. července 2009
úterý 9. června 2009
Dalsi $2500 v pici ve Starem severnim Vejlsu
Tak jsem opet projebal prachy. Ne teda jako doslova ;-), za to bych neplatil, ale naletel jsem na jeden vymakanej podvod.
Po tom , co jsem pred pul rokem makal mesic a pul pro (ceskyho) buildera - JIRI HOLOVSKY (pro fsechny kul gajz gdo tady hledate job BEWARE) zadaco - veril sem, ze nam to
"kluci neblbnete" jednou da, a ztratil takhle $2800,
Po tom, co jsem opakovane zapomnel 4 krat v bankomatu cash v hodnote celkem $800.
Tak ted znova, po par mesicich klidu sem naletel scamu.
Damn!
A jakto vlastne bylo?
Prisel mi tuhlenc email od jisteho Kwame Pianima - Barristera z Beninu s dlouhym a skvelou anglinou psanym dopisem o "dormant vaultu", inhretance fundu po jistem Michaelovi Rajnochovi, ktery pracoval udajne pro TOTAL v Beninu (West Africa).
Tenhle muj jmenovec mel zahynul pred skoro 5ti lety v dopravni nehode a nemel zadny pribuzny.
No a tenhle Kwame byl jeho pravnik a chtel ten fund prevest na mne, a pak ze se rozdelime. Prej do vyprseni lhuty 5ti let zbyva poslednich 14 dni a tak to musime rychle prevest aby to vlada nezkonfiskovala.
A potrebuje jenom moje jmeno, adresu, telefon a ze to ostatni zaridi.
Taxemsi rek: Jasny Kwame, go for it! Vzdyt to mne nic nestoji, aspon naka sranda.
Nasledovala serie emailu, kopii dokladu, death certificate, bank certificate, udaje ze Supreme Courtu, authorisations,,, tak asi 10 dnu scannovani, emailovani...
Nic nechtel, akorat moje udaje. Taky mi kazdej den volal. Sice mel silnej francouzkoafrickej prizvuk, ae mluvil dobre.
Plan byl, ze az to prevedou, budem celej fund sharovat 60%on, 40% ja.
Gajz, vim ze to je usmevny. Ted jo. Ale nekecam, je to o psychologii a ja tady hodne zjednodusuju. To fuckt vypadalo realne!!
Tak ja teda spolupracoval, stalo mne to akorat psani, kopirovani a scannovani, taxem to bral jako spis legraci, ale jak to vypadalo seriozne, zacal sem jim to zrat.
No a pak to prislo. Po asi tak 3 tejdnech uz teda vsechny papiry byly vyrizeny a ted slo jenom o to zaplatit bance "jenom" 3850Euro za "final warrant".
V tenhle moment sem zbystril, pac to je over $7000! Jednak ty love nemam, jednak to je kurevsky vysoky fee! Jenze on tvrdil, ze to bohuzel nejde obejit, ze to musime zaplatit. Pak sam "zaplatil" 2000euro, a ja musel rychle "dorovnat" zbytek, jinak prosvihnem lhutu - teda 1350Euro ($2500).
A jak jinak nez pres Western Union. Ja nikdy s timhle nepracoval, taxem ani stin podezreni nemel! No proste, co vam budu povidat, sral sem to do banky a hrde vyzvedl vetsinu svych uspor na univerzitu, kamsi kazdy tyden odkladam skromnych par $$$ a poslal to s hrejivym pocitem DO BENINU.
Kurva.
No jo, uz je to v riti. Byl jsem na poldech, reportoval scam, vyhrozoval, ze znam jeho pravy meno... No proste gajz, bacha na to.
Ale aspon mam byt, takze neplatim najem. Navic si hledam 3ti job, abych ztratu rychlejc zasejc dohnal. Do zacatku uni uz zbejva jenom neco malo pres pulroku a fuckt to musim dohnat. Hehe.
Aspon zesem fpraci uz povysil na picaka a deliveraka delam jenom obcas. Ono je to totiz na mym bajku pekne o hubu. Sem slitnul spicou uz tak 5 krat. Hlavne na Randwicku. To nejsou takovy ty jemny stoupani jako v Praglu.
Tady nemrzne, takze se silnice postavi do libovolne krkolomneho svahu. No worries.
Musim uz jit. Ted zrovna drepim ve skole, ale rychle vocat, este na Pedys, domu.
Mam ted tu zodpovednost a hledam novyho dvelera tak to tam musi trochu vypadat.
Ted jsme u nas na Anzaku multikulti. V jednom byte zastupci 3 kontinentu - 2 Indonezani, Brazilec, Ital a ja.
Ozici jsou jako deti na obrovskym piskovisti se spoustou hracek.
Po tom , co jsem pred pul rokem makal mesic a pul pro (ceskyho) buildera - JIRI HOLOVSKY (pro fsechny kul gajz gdo tady hledate job BEWARE) zadaco - veril sem, ze nam to
"kluci neblbnete" jednou da, a ztratil takhle $2800,
Po tom, co jsem opakovane zapomnel 4 krat v bankomatu cash v hodnote celkem $800.
Tak ted znova, po par mesicich klidu sem naletel scamu.
Damn!
A jakto vlastne bylo?
Prisel mi tuhlenc email od jisteho Kwame Pianima - Barristera z Beninu s dlouhym a skvelou anglinou psanym dopisem o "dormant vaultu", inhretance fundu po jistem Michaelovi Rajnochovi, ktery pracoval udajne pro TOTAL v Beninu (West Africa).
Tenhle muj jmenovec mel zahynul pred skoro 5ti lety v dopravni nehode a nemel zadny pribuzny.
No a tenhle Kwame byl jeho pravnik a chtel ten fund prevest na mne, a pak ze se rozdelime. Prej do vyprseni lhuty 5ti let zbyva poslednich 14 dni a tak to musime rychle prevest aby to vlada nezkonfiskovala.
A potrebuje jenom moje jmeno, adresu, telefon a ze to ostatni zaridi.
Taxemsi rek: Jasny Kwame, go for it! Vzdyt to mne nic nestoji, aspon naka sranda.
Nasledovala serie emailu, kopii dokladu, death certificate, bank certificate, udaje ze Supreme Courtu, authorisations,,, tak asi 10 dnu scannovani, emailovani...
Nic nechtel, akorat moje udaje. Taky mi kazdej den volal. Sice mel silnej francouzkoafrickej prizvuk, ae mluvil dobre.
Plan byl, ze az to prevedou, budem celej fund sharovat 60%on, 40% ja.
Gajz, vim ze to je usmevny. Ted jo. Ale nekecam, je to o psychologii a ja tady hodne zjednodusuju. To fuckt vypadalo realne!!
Tak ja teda spolupracoval, stalo mne to akorat psani, kopirovani a scannovani, taxem to bral jako spis legraci, ale jak to vypadalo seriozne, zacal sem jim to zrat.
No a pak to prislo. Po asi tak 3 tejdnech uz teda vsechny papiry byly vyrizeny a ted slo jenom o to zaplatit bance "jenom" 3850Euro za "final warrant".
V tenhle moment sem zbystril, pac to je over $7000! Jednak ty love nemam, jednak to je kurevsky vysoky fee! Jenze on tvrdil, ze to bohuzel nejde obejit, ze to musime zaplatit. Pak sam "zaplatil" 2000euro, a ja musel rychle "dorovnat" zbytek, jinak prosvihnem lhutu - teda 1350Euro ($2500).
A jak jinak nez pres Western Union. Ja nikdy s timhle nepracoval, taxem ani stin podezreni nemel! No proste, co vam budu povidat, sral sem to do banky a hrde vyzvedl vetsinu svych uspor na univerzitu, kamsi kazdy tyden odkladam skromnych par $$$ a poslal to s hrejivym pocitem DO BENINU.
Kurva.
No jo, uz je to v riti. Byl jsem na poldech, reportoval scam, vyhrozoval, ze znam jeho pravy meno... No proste gajz, bacha na to.
Ale aspon mam byt, takze neplatim najem. Navic si hledam 3ti job, abych ztratu rychlejc zasejc dohnal. Do zacatku uni uz zbejva jenom neco malo pres pulroku a fuckt to musim dohnat. Hehe.
Aspon zesem fpraci uz povysil na picaka a deliveraka delam jenom obcas. Ono je to totiz na mym bajku pekne o hubu. Sem slitnul spicou uz tak 5 krat. Hlavne na Randwicku. To nejsou takovy ty jemny stoupani jako v Praglu.
Tady nemrzne, takze se silnice postavi do libovolne krkolomneho svahu. No worries.
Musim uz jit. Ted zrovna drepim ve skole, ale rychle vocat, este na Pedys, domu.
Mam ted tu zodpovednost a hledam novyho dvelera tak to tam musi trochu vypadat.
Ted jsme u nas na Anzaku multikulti. V jednom byte zastupci 3 kontinentu - 2 Indonezani, Brazilec, Ital a ja.
Ozici jsou jako deti na obrovskym piskovisti se spoustou hracek.
pátek 15. května 2009
Aap kaise hain?
Zima se nam zdekovala na severni polokouli.
Dlouha - jako Anzac pde, kde furt dvelim - rada slunnych - byt chladnejsich dni
se tahne podzimem.
Lidi odjizdej, backpackeri to balej, na Kings crosse gde hakuju se to pozna podle vybavenejch vanu do Bushe s pocmaranym oknem na prodej.
Travellers ruzneho stupne jetosti se ty vraky snazej prodat. Nakonec slevej, pac uz jim to leti. Do UK, Francie, Hollandu, Kanady,,,
Indove a Asiati necestujou. Nak to nemaj v nature
Skola probiha vicemene stejne, s tim rozdilem, ze mame jednoho novyho picuse, a ten je nakej moc hustej, Proste to hrozne zere - musime delat dlouhy eseje na vyvoj Philipsu, Portfolio Coca-Coly a podobny jebky.
Este ze uz se blizi konec termu. Takovyhle agilni dedci jsou nejhorsi. Zijou doma s manzelkou, tak se musej realizovat stupidni buzeraci. Mi normalne vratil vsechny case studies NYC (not yet competent) k predelani - si dela prdel ne? Mam jako na to cas jo?
Pac sem "flat out as a lizard drinking", jak rikaj Ozici. Jednak ta skola a navic landlord, spolu fletmejt nedostal novy viza (v poradi treti turisticky ;) a musi kvapem vysmahnout domu, ma na to 2 tejdny.
To je stejne husty - tady 6 let zijete, makate, a tak, a pak najednou proste nedostanete viza a musite narychlo pryc - coz se neda nijak obejit (pominu-li absurdni eventualitu bejt ilegal).
To jsem takhle v nedeli vecir prisel "domu" a koukam ze skoro vsechen nabytek je vyhazenej na ulici. Takze jsme v holobyte. On ten typek zrovna mluvka neni, tak koukam na svoji skrin a stolek z okna. Dali jsme to na zem, takze byt budi aspon trochu vic prostornejsi dojem. Snadnejc spotnes kokrouce, ale ty se snad nedaj odstranit. To tudlenc tam tenhle fletmejt hodil jakousi "bombu" do kuchyne a pak je musel omracene zamest a splachnout do WC. Ono je to nezabije - jenom omraci.
Sem si daval tedko Kafkovu "Metamorfozu" a jako kokrouc bych teda urcite bejt nechtel. To ste akorat na obtiz. A hnije ve vas jabko.
Navic ostatni 3 flatmati se behem 1-2 tejdnu dekujou do Benesova, Ziliny a Melbourne a
ja se chystam prevzit byt. Pokud bych tu mel bejt jenom s kokroucema, tak do toho nejdu. Shanim teda lidi, je to furt celkem este levny - $90 tejdne ne.
Dlouha - jako Anzac pde, kde furt dvelim - rada slunnych - byt chladnejsich dni
se tahne podzimem.
Lidi odjizdej, backpackeri to balej, na Kings crosse gde hakuju se to pozna podle vybavenejch vanu do Bushe s pocmaranym oknem na prodej.
Travellers ruzneho stupne jetosti se ty vraky snazej prodat. Nakonec slevej, pac uz jim to leti. Do UK, Francie, Hollandu, Kanady,,,
Indove a Asiati necestujou. Nak to nemaj v nature
Skola probiha vicemene stejne, s tim rozdilem, ze mame jednoho novyho picuse, a ten je nakej moc hustej, Proste to hrozne zere - musime delat dlouhy eseje na vyvoj Philipsu, Portfolio Coca-Coly a podobny jebky.
Este ze uz se blizi konec termu. Takovyhle agilni dedci jsou nejhorsi. Zijou doma s manzelkou, tak se musej realizovat stupidni buzeraci. Mi normalne vratil vsechny case studies NYC (not yet competent) k predelani - si dela prdel ne? Mam jako na to cas jo?
Pac sem "flat out as a lizard drinking", jak rikaj Ozici. Jednak ta skola a navic landlord, spolu fletmejt nedostal novy viza (v poradi treti turisticky ;) a musi kvapem vysmahnout domu, ma na to 2 tejdny.
To je stejne husty - tady 6 let zijete, makate, a tak, a pak najednou proste nedostanete viza a musite narychlo pryc - coz se neda nijak obejit (pominu-li absurdni eventualitu bejt ilegal).
To jsem takhle v nedeli vecir prisel "domu" a koukam ze skoro vsechen nabytek je vyhazenej na ulici. Takze jsme v holobyte. On ten typek zrovna mluvka neni, tak koukam na svoji skrin a stolek z okna. Dali jsme to na zem, takze byt budi aspon trochu vic prostornejsi dojem. Snadnejc spotnes kokrouce, ale ty se snad nedaj odstranit. To tudlenc tam tenhle fletmejt hodil jakousi "bombu" do kuchyne a pak je musel omracene zamest a splachnout do WC. Ono je to nezabije - jenom omraci.
Sem si daval tedko Kafkovu "Metamorfozu" a jako kokrouc bych teda urcite bejt nechtel. To ste akorat na obtiz. A hnije ve vas jabko.
Navic ostatni 3 flatmati se behem 1-2 tejdnu dekujou do Benesova, Ziliny a Melbourne a
ja se chystam prevzit byt. Pokud bych tu mel bejt jenom s kokroucema, tak do toho nejdu. Shanim teda lidi, je to furt celkem este levny - $90 tejdne ne.
neděle 19. dubna 2009
E-COW-NOMICS
SOCIALISMUS – Mas 2 kravy, jednu das sousedovi
COMMUNISMUS – Mas 2 kravy, vlada ti obe vezme a da ti naky mliko
FASISMUS – Mas 2 kravy, vlada ti obe vezme a proda ti naky mliko
NACISMUS – Mas 2 kravy, vlada ti obe vezme a zastreli te
BURREAUCRATISMUS – Mas 2 kravy, vlada obe vezme, jednu zastreli, druhou podoji a mliko vyleje
TRADICNI CAPITALISMUS – Mas 2 kravy. Jednu prodas a koupis byka. Stado roste, ekonomika roste. Nakonec vsechno prodas a uzivas si $$$ v duchodu
SURREALISMUS – Mas 2 zirafy. Vlada ti naridi lekce harmoniky.
AMERICAN CAPITALISM – Mas 2 kravy. 1 prodas a tu druhou donutis k produkci mlika, ktera se rovna 4 kravam. Pozdeji najmes konzultanta aby zjistil proc krava chcipla.
FRANCOUZSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Jdes do stavky a stavis barikady protoze chces 3 kravy
ITALSKA KORPORACE – Mas 2 kravy, ale nevis kde jsou. Rozhodnes se jit na obed.
JAPONSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Predelas je tak, ze jsou 10 krat mensi nez normalni kravy a produkuji 20 krat vice mlika. Pak vytvoris figurku “cowkimon”, kterou prodavas po celem svete.
NEMECKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Predelas je tak ze ziji 100 let a samy se doji.
RUSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Zpocitas je a napocitas 5 krav. Zpocitas je znova a napocitas 42 krav. Zpocitas je znova a napocitas 2. Zastavis pocitani a oteviras dalsi lahev vodky.
SVYCARSKA KORPORACE – Mas 5000 krav. Zadna z nich ti nepatri. Nachargujes majitele za ulozne.
CINSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. 300 lidi je doji. Tvrdis ze mas plnou zamestnanost a produktivitu. Zatknes novinare, ktery napsal pravdu.
INDICKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Uctivas je
BRITSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Both are mad
IRACKA KORPORACE – Vsichni si mysli ze mas hafo krav. Ty jim rikas, ze nemas zadne. Nikdo ti neveri, svrhnou na tebe bombu a okupuji tvoji zemi. Stale zadny kravy nemas ale aspon mas demokracii.
AUSTRALSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Business se zda byt v pohode. Zavres kancl a jdes to oslavit a dat so pivo.
NOVOZELANDSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Ta nalevo je atraktivni.
Poznamka: Posledni kravi bonmot nemusi fsem davat smysl. Ani mne nedaval, dokud mi to jeden aussie nevysvetlil. Protoze v NZ jsou tisice ovci, kiwies maj prezdivku “sheepfuckers” (sukaci ovci).
Bratr je v Aucklandu. Doufam ze se neztrati mezi ovcema ;0
Tady chcie, ted zrovna vejram z vokna.
Zatahuju zaluzie.
COMMUNISMUS – Mas 2 kravy, vlada ti obe vezme a da ti naky mliko
FASISMUS – Mas 2 kravy, vlada ti obe vezme a proda ti naky mliko
NACISMUS – Mas 2 kravy, vlada ti obe vezme a zastreli te
BURREAUCRATISMUS – Mas 2 kravy, vlada obe vezme, jednu zastreli, druhou podoji a mliko vyleje
TRADICNI CAPITALISMUS – Mas 2 kravy. Jednu prodas a koupis byka. Stado roste, ekonomika roste. Nakonec vsechno prodas a uzivas si $$$ v duchodu
SURREALISMUS – Mas 2 zirafy. Vlada ti naridi lekce harmoniky.
AMERICAN CAPITALISM – Mas 2 kravy. 1 prodas a tu druhou donutis k produkci mlika, ktera se rovna 4 kravam. Pozdeji najmes konzultanta aby zjistil proc krava chcipla.
FRANCOUZSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Jdes do stavky a stavis barikady protoze chces 3 kravy
ITALSKA KORPORACE – Mas 2 kravy, ale nevis kde jsou. Rozhodnes se jit na obed.
JAPONSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Predelas je tak, ze jsou 10 krat mensi nez normalni kravy a produkuji 20 krat vice mlika. Pak vytvoris figurku “cowkimon”, kterou prodavas po celem svete.
NEMECKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Predelas je tak ze ziji 100 let a samy se doji.
RUSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Zpocitas je a napocitas 5 krav. Zpocitas je znova a napocitas 42 krav. Zpocitas je znova a napocitas 2. Zastavis pocitani a oteviras dalsi lahev vodky.
SVYCARSKA KORPORACE – Mas 5000 krav. Zadna z nich ti nepatri. Nachargujes majitele za ulozne.
CINSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. 300 lidi je doji. Tvrdis ze mas plnou zamestnanost a produktivitu. Zatknes novinare, ktery napsal pravdu.
INDICKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Uctivas je
BRITSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Both are mad
IRACKA KORPORACE – Vsichni si mysli ze mas hafo krav. Ty jim rikas, ze nemas zadne. Nikdo ti neveri, svrhnou na tebe bombu a okupuji tvoji zemi. Stale zadny kravy nemas ale aspon mas demokracii.
AUSTRALSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Business se zda byt v pohode. Zavres kancl a jdes to oslavit a dat so pivo.
NOVOZELANDSKA KORPORACE – Mas 2 kravy. Ta nalevo je atraktivni.
Poznamka: Posledni kravi bonmot nemusi fsem davat smysl. Ani mne nedaval, dokud mi to jeden aussie nevysvetlil. Protoze v NZ jsou tisice ovci, kiwies maj prezdivku “sheepfuckers” (sukaci ovci).
Bratr je v Aucklandu. Doufam ze se neztrati mezi ovcema ;0
Tady chcie, ted zrovna vejram z vokna.
Zatahuju zaluzie.
pondělí 2. března 2009
Koncert Alice in Chains
Tak na tom sem nebyl.
Ale byl jsem koupit kureci drumsticky, ktery sem pozapomnel v zapnuty troube
a sel do prace. Nanestesti nikdo nebyl doma, aby zastavil hromadnou kremaci/exekuci
kokroucu.
Svet kolem mne leti rychlosti neceho leticiho. Jakobych nekdy stal a jenom pozoroval ten mumraj kolem sebe. Nekdy zase letim trochu rychlejc nez on, a tak mi najednou
zasejc prijde ze jsou v takovym tom klidku lidi kolem a jenom ja ze plasim. Ze nejedu "no worries"
style. Ae snazim se a pozvolna delam progres.
Jaxem nekde cet - mysl je s "konanim" jiste propojena, ale obcas mi prijde (teda vlastne spis furt), ze mysl jede neustaly monolog/dialog, spousti zpravidla hnedle po probuzeni.
Musim tohle, co udelam prvni, aby bylo volno v koupelne, jestli stihnu nakoupit este pred praci,,, zkratka tohle a podobny hovna.
A mysl takhle hluci a huci.. Kdo je ale ten, kdo vybere tu ci onu myslenku, oznaci ji za "dobrou" nebo "spatnou" (a na zaklade ceho?) a jedna podle ni/realizuje ji?
Jakobych poslouchal radio a zaslechl-li neco zajimaveho, zapsal si to, nebo zvysil pozornost, nebo na to nejak reagoval,.Ale vypnout ho, heh ?!
Ta mysl je jako to radio. Jako komercni radio. 99,8FM. Neustaly proud aktivit, spousta braku, REKLAMY, semtam neco zajimaveho.
Ucim se ladit. Ucim se zen.
Taky sem slozil basen:
Flying foxes
Fucking pizza boxes
Pilling up everywhere
No place for us
For greasy guys
Fuck off!!
Jo jo, ja vim, Whitman muze tise zavidet.
Nebudu to raci publikovat, nechci pak bejt furt sledovanej
paparazzima.
Okay, sem si tady tak trochu zafilosoval. Muzu si to este dovolit.
Ale byl jsem koupit kureci drumsticky, ktery sem pozapomnel v zapnuty troube
a sel do prace. Nanestesti nikdo nebyl doma, aby zastavil hromadnou kremaci/exekuci
kokroucu.
Svet kolem mne leti rychlosti neceho leticiho. Jakobych nekdy stal a jenom pozoroval ten mumraj kolem sebe. Nekdy zase letim trochu rychlejc nez on, a tak mi najednou
zasejc prijde ze jsou v takovym tom klidku lidi kolem a jenom ja ze plasim. Ze nejedu "no worries"
style. Ae snazim se a pozvolna delam progres.
Jaxem nekde cet - mysl je s "konanim" jiste propojena, ale obcas mi prijde (teda vlastne spis furt), ze mysl jede neustaly monolog/dialog, spousti zpravidla hnedle po probuzeni.
Musim tohle, co udelam prvni, aby bylo volno v koupelne, jestli stihnu nakoupit este pred praci,,, zkratka tohle a podobny hovna.
A mysl takhle hluci a huci.. Kdo je ale ten, kdo vybere tu ci onu myslenku, oznaci ji za "dobrou" nebo "spatnou" (a na zaklade ceho?) a jedna podle ni/realizuje ji?
Jakobych poslouchal radio a zaslechl-li neco zajimaveho, zapsal si to, nebo zvysil pozornost, nebo na to nejak reagoval,.Ale vypnout ho, heh ?!
Ta mysl je jako to radio. Jako komercni radio. 99,8FM. Neustaly proud aktivit, spousta braku, REKLAMY, semtam neco zajimaveho.
Ucim se ladit. Ucim se zen.
Taky sem slozil basen:
Flying foxes
Fucking pizza boxes
Pilling up everywhere
No place for us
For greasy guys
Fuck off!!
Jo jo, ja vim, Whitman muze tise zavidet.
Nebudu to raci publikovat, nechci pak bejt furt sledovanej
paparazzima.
Okay, sem si tady tak trochu zafilosoval. Muzu si to este dovolit.
pátek 23. ledna 2009
Doughboy
Obcas pro sebe a pro flatmaty vemu z prace "domu" pizzu, makam ted v picerce.
Zatim ma 3 pobocky - Newtown, Kings cross a Bondi. A kam dali mne nejvic?
No jasny ze na Zizkov - Kings cross! Zatim delam drivera a dratenku - tu teda
nastesti min, pac bejvam v ulicich busy. Ehm, vetsinou hledanim fiktivnich adres.
Obcas (tak asi kazdej den) se totiz stane, ze nejakym +- vysvetlitelnym zpusobem se treba z "49 Boundary road" stane "150 Bourke street", nebo "Pitt street" v Surry hills je najednou "Ocean stree" v Double bay, etc. Coz se ae ja dozvim jakozto posledni. E.
Uz tak 3 tydny sam sebe presvedcuju, ze si vezmu mapu, ae naak to nevychazi.
Moje prace vipada (a tady zamerne mrvim cestinu) tak, ze vezu od 1 do 5 pizz
tak na 3 ruzna mista v "blizkem" okoli shopu. Coz je ftipny eufemismus pro realitu.
Fpraxi je to totiz tak, ze naberu deliveries a kouknu do nastenne mapy v shopu a snazim se zapamatovat, kde ta mista sou (nakytky seru). Hehe, coz vede k psychologickemu fenomenu znamemu pod pojmem "transakcni chaos" - tedy zpracovavani, uchovavani a vyhodnocovani nekolika informaci najednou, kdyz vam z traye pada jidlo z motorky a jezdite v pratelsky zvajitich castech ulic s hrejivym napisem "no entry". Kdyz uz teda nekdy kyzeny spot nakonec najdu a zaparkuju pod nemene prejici ceduli "no parking at all times", s dodatkem "vehicle will be towed at owner expense", nastava dalsi faze.
A ta nejni o nic lehci. Najit spot je okay, ale to nesmite byt v suburbech jako treba Paddington, se spoustou propletenych residential units a crooked obscure lanes. Pac v techdle ctvrtich funguje asi tak kazdy treti intercom. To pak boucham na dvere, volam do Queenslandu a cesky fuckuju na okolni popelnice, kocky a nocni alternativce s nejednim pohlavim.
Dalsi kapitola jsou cisla domu a jmena ulic. V Evrope jsme zvykli mit pekne oznacene ulice a domy, pouzivame cisla. Ne vsak tady. Tady je treba rada domu, zacina cislem 7, pokracuje 9,11, pak 17-25, pak je park, jina ulice, krizovatka, benzinkaloadingdocksroundabouts*-/&&^^$%$. Aby se ftom gps vyznal. Abych nebyl pes, je fakt ze kolikrat v noci je to - i nekdy existujici cislo v ty rychlosti "jenom" blbe videt. Ae jenom nekdy. Nenene, co to kecam, tovize je to jejich chyba !
Uz sem zvladnul snist celou pizzu po ceste domu na skutru, vzdycky na semaforech a ztratit delivery po ceste (teda ztratit - vyklopit a pak najit, dorucit, vypnout telefon a ujizdet rychle pryc)
Taky se mi tim drobatko zmenil zivotni styl. Domu chodim kolem pulnoci, vecerim v pul jedny extra large pizzu s feferonkama a fstavam v 9, abych moh jit do skoly. Asi to nebude upe to nejlepci ne zaludek, ae jidlo zadaco ;-)
Abych taky vyblil neco jinyho tak tady v Sydny je oproti lonsku konecne leto. Uz tak 2-3 mesice je prum. teplota kolem 30, minulej tejden tady bylo 42, coz uz je i na me moc. Zacal sem hrat na sago, coz mne zatim bavi a prvne sem spad ze skutra, navic s tim pucenym sagem v hodnote $1650. Nastesti sem si nic nezlomil, jenom sedrel/narazil zebro a nohu a nastesti motorka jezdi a sago hraje. Bylo v pevnym kejsu. Jenom ma trochu ohnutou oktavovou klapku, takze ho bude muset nejspis fixnout nakej doktor Sax.
Zatim ma 3 pobocky - Newtown, Kings cross a Bondi. A kam dali mne nejvic?
No jasny ze na Zizkov - Kings cross! Zatim delam drivera a dratenku - tu teda
nastesti min, pac bejvam v ulicich busy. Ehm, vetsinou hledanim fiktivnich adres.
Obcas (tak asi kazdej den) se totiz stane, ze nejakym +- vysvetlitelnym zpusobem se treba z "49 Boundary road" stane "150 Bourke street", nebo "Pitt street" v Surry hills je najednou "Ocean stree" v Double bay, etc. Coz se ae ja dozvim jakozto posledni. E.
Uz tak 3 tydny sam sebe presvedcuju, ze si vezmu mapu, ae naak to nevychazi.
Moje prace vipada (a tady zamerne mrvim cestinu) tak, ze vezu od 1 do 5 pizz
tak na 3 ruzna mista v "blizkem" okoli shopu. Coz je ftipny eufemismus pro realitu.
Fpraxi je to totiz tak, ze naberu deliveries a kouknu do nastenne mapy v shopu a snazim se zapamatovat, kde ta mista sou (nakytky seru). Hehe, coz vede k psychologickemu fenomenu znamemu pod pojmem "transakcni chaos" - tedy zpracovavani, uchovavani a vyhodnocovani nekolika informaci najednou, kdyz vam z traye pada jidlo z motorky a jezdite v pratelsky zvajitich castech ulic s hrejivym napisem "no entry". Kdyz uz teda nekdy kyzeny spot nakonec najdu a zaparkuju pod nemene prejici ceduli "no parking at all times", s dodatkem "vehicle will be towed at owner expense", nastava dalsi faze.
A ta nejni o nic lehci. Najit spot je okay, ale to nesmite byt v suburbech jako treba Paddington, se spoustou propletenych residential units a crooked obscure lanes. Pac v techdle ctvrtich funguje asi tak kazdy treti intercom. To pak boucham na dvere, volam do Queenslandu a cesky fuckuju na okolni popelnice, kocky a nocni alternativce s nejednim pohlavim.
Dalsi kapitola jsou cisla domu a jmena ulic. V Evrope jsme zvykli mit pekne oznacene ulice a domy, pouzivame cisla. Ne vsak tady. Tady je treba rada domu, zacina cislem 7, pokracuje 9,11, pak 17-25, pak je park, jina ulice, krizovatka, benzinkaloadingdocksroundabouts*-/&&^^$%$. Aby se ftom gps vyznal. Abych nebyl pes, je fakt ze kolikrat v noci je to - i nekdy existujici cislo v ty rychlosti "jenom" blbe videt. Ae jenom nekdy. Nenene, co to kecam, tovize je to jejich chyba !
Uz sem zvladnul snist celou pizzu po ceste domu na skutru, vzdycky na semaforech a ztratit delivery po ceste (teda ztratit - vyklopit a pak najit, dorucit, vypnout telefon a ujizdet rychle pryc)
Taky se mi tim drobatko zmenil zivotni styl. Domu chodim kolem pulnoci, vecerim v pul jedny extra large pizzu s feferonkama a fstavam v 9, abych moh jit do skoly. Asi to nebude upe to nejlepci ne zaludek, ae jidlo zadaco ;-)
Abych taky vyblil neco jinyho tak tady v Sydny je oproti lonsku konecne leto. Uz tak 2-3 mesice je prum. teplota kolem 30, minulej tejden tady bylo 42, coz uz je i na me moc. Zacal sem hrat na sago, coz mne zatim bavi a prvne sem spad ze skutra, navic s tim pucenym sagem v hodnote $1650. Nastesti sem si nic nezlomil, jenom sedrel/narazil zebro a nohu a nastesti motorka jezdi a sago hraje. Bylo v pevnym kejsu. Jenom ma trochu ohnutou oktavovou klapku, takze ho bude muset nejspis fixnout nakej doktor Sax.
pátek 2. ledna 2009
Vanoce a novej rok
Takze jakozto Cech jsem stravil dalsi (druhe) Vanoce tady u plaze. No jo, ovsemze
mi ozdobene palmy a Santa klaus v zabkach evokuje stredoebropskou vanocni atmosferu
prosincoveho staromaku. Jagby ne ?!
Takze tady mame male hodnoceni - jak ja je nemam rad - pripominaji mi casy budovani lepsich zitrku, ktere jsem nezazil.
Jeste k tem Vanocum. Krome klimaticke podobnosti (30 ve stinu) maj australske Vanoce dalsi specifika. Kuprikladu kapr tady Vanoce celkem taky odsere.
Od nas znam kapra jako svatecni veceri, mozna tu nejsvatecnejsi v nasem religioznim state. Tady je kapr ta nejplevelnejsi ryba. V zakone je stanoveno, ze pokud kapra chytnete, nesmite ho vratit zpatky do vody, ale musite ho nechat chcipnout na sousi.
Pokuta je $500, coz je asi 3krat tolik nez jizda mhd nacerno.
O tom, ze by ho nekdo jedl, jsem slysel zatim jednou, a to navic od omitkare Tondy, ktery je z Moravy.
Heh.
Takze Stedry vecer, jsem stravil nejprve veceri u Saudsko-Arabskych znamych, kde jsme
salat vystridali ryzi a rybu kurakem a lambem. Asi tak kolem 1 rano jsem nase mile pratele opustil, protoze hladina tetrahydrocannabinolu (thc) stoupla nad komunikaci-umoznujici mez. Takze sem rek Haleyku salam, sana sahida, coz je neco jako happy new year a zmizel.
Dalsi destinaci byla japonska Vanocni party u kamose Takumiho ve Star city (takova ohyzdna budova kasina na Darling harbour). Pozval mne, a pozvani se neodmita, navic jsem nechtel dostat katanou..
Vejdu tam a iauugh! Vsude na zemi balonky, a asi 30 japonek, tak 20 japoncu, jeden Kiwi a ja. Takze to bylo celkem cool.
Co je zajimavy - japonci slavi Vanoce tak, ze na stedry vecer jsou s prateli a pari, normalne ve 12 otviraj sano a odpocitavaj pulnoc! Naopak na silvestra jsou v rodinnem kruhu a slavi ho privatne ;-)
Presne naopak nez u nas. Hehe, vetsina japonek si mysli, ze mam umely vlasy, takze ja jim na to, ze mam od babicky pujceny natacky a ze si je vzdycky vecer pred spanim dam na hlavu.
Coz je sice sranda, jak tomu veri, ale oni proste veri vsemu, co jim reknete, nacez se pak porad hihnaj. To vas chvili bavi, ale pak jsem se zacal nudit, taxem vypad ven.
No a novy rok? Ten jsem stravil zas mezi Arabama, ozikama a kiwies, v tom Haithamovym byte v Redfernu.
Tento rok jsem se necitil jako stado , honeny v ohratce hermeticky uzavrenym City, tak jako 1,5 milionu turistu, kteri sem kazdorocne prijedou na leto. A tak jako
minuly silvestr. Takze jsme meli halal na strese, coz bylo taky fpoho.
Salam haleyku
mi ozdobene palmy a Santa klaus v zabkach evokuje stredoebropskou vanocni atmosferu
prosincoveho staromaku. Jagby ne ?!
Takze tady mame male hodnoceni - jak ja je nemam rad - pripominaji mi casy budovani lepsich zitrku, ktere jsem nezazil.
Jeste k tem Vanocum. Krome klimaticke podobnosti (30 ve stinu) maj australske Vanoce dalsi specifika. Kuprikladu kapr tady Vanoce celkem taky odsere.
Od nas znam kapra jako svatecni veceri, mozna tu nejsvatecnejsi v nasem religioznim state. Tady je kapr ta nejplevelnejsi ryba. V zakone je stanoveno, ze pokud kapra chytnete, nesmite ho vratit zpatky do vody, ale musite ho nechat chcipnout na sousi.
Pokuta je $500, coz je asi 3krat tolik nez jizda mhd nacerno.
O tom, ze by ho nekdo jedl, jsem slysel zatim jednou, a to navic od omitkare Tondy, ktery je z Moravy.
Heh.
Takze Stedry vecer, jsem stravil nejprve veceri u Saudsko-Arabskych znamych, kde jsme
salat vystridali ryzi a rybu kurakem a lambem. Asi tak kolem 1 rano jsem nase mile pratele opustil, protoze hladina tetrahydrocannabinolu (thc) stoupla nad komunikaci-umoznujici mez. Takze sem rek Haleyku salam, sana sahida, coz je neco jako happy new year a zmizel.
Dalsi destinaci byla japonska Vanocni party u kamose Takumiho ve Star city (takova ohyzdna budova kasina na Darling harbour). Pozval mne, a pozvani se neodmita, navic jsem nechtel dostat katanou..
Vejdu tam a iauugh! Vsude na zemi balonky, a asi 30 japonek, tak 20 japoncu, jeden Kiwi a ja. Takze to bylo celkem cool.
Co je zajimavy - japonci slavi Vanoce tak, ze na stedry vecer jsou s prateli a pari, normalne ve 12 otviraj sano a odpocitavaj pulnoc! Naopak na silvestra jsou v rodinnem kruhu a slavi ho privatne ;-)
Presne naopak nez u nas. Hehe, vetsina japonek si mysli, ze mam umely vlasy, takze ja jim na to, ze mam od babicky pujceny natacky a ze si je vzdycky vecer pred spanim dam na hlavu.
Coz je sice sranda, jak tomu veri, ale oni proste veri vsemu, co jim reknete, nacez se pak porad hihnaj. To vas chvili bavi, ale pak jsem se zacal nudit, taxem vypad ven.
No a novy rok? Ten jsem stravil zas mezi Arabama, ozikama a kiwies, v tom Haithamovym byte v Redfernu.
Tento rok jsem se necitil jako stado , honeny v ohratce hermeticky uzavrenym City, tak jako 1,5 milionu turistu, kteri sem kazdorocne prijedou na leto. A tak jako
minuly silvestr. Takze jsme meli halal na strese, coz bylo taky fpoho.
Salam haleyku
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
