středa 10. října 2007
čtvrtek 4. října 2007
Sesty den
Rekl bych, ze aklimatizace probehla. Uz jsem byl 2* ve skole - Je to "Certificate 2 in IT", takze ajtak. No, ale pratele a kamaradi - mam tu OPET jednu radu - opet z me zkusenosti - jedete-li sem, mejte skolu uz predem alespon na rok, min.na pul, protoze, svete div se,ja ji mam jen na 10 tydnu. Proc to? Jednoduche - sel jsem po tom nejlevnejsim a myslel si, ze to potom vyresim. Jde to, ale jsou to zbytecne starosti navic, musite si prodluzovat vizum, a tak, coz me ceka za 2 mesice.
Mam ale stesti, ti lide, kteri mi s timhle pomahaji se v tom vyznaji (australiaonline), mam se tedye na koho obratit.
Jinak, jsem uz plne asimilovany v novem byte, mam podanou zadost o pracovni povoleni + tax file number (dane). Zitra jdu na jakysi RSA kurz pro ty, kdo chtej pracovat v pohostinstvi. A pak hned do nejake prace. Financni rezerva se tenci a navic si pripadam, ze furt nekde solim prachy, praci to fakt chce. Navic, kdyz pak jdete domu a v parku na vas vybafne -
Mam ale stesti, ti lide, kteri mi s timhle pomahaji se v tom vyznaji (australiaonline), mam se tedye na koho obratit.
Jinak, jsem uz plne asimilovany v novem byte, mam podanou zadost o pracovni povoleni + tax file number (dane). Zitra jdu na jakysi RSA kurz pro ty, kdo chtej pracovat v pohostinstvi. A pak hned do nejake prace. Financni rezerva se tenci a navic si pripadam, ze furt nekde solim prachy, praci to fakt chce. Navic, kdyz pak jdete domu a v parku na vas vybafne -
pondělí 1. října 2007
Treti den
Tak, predne vsem, kteri se chystaji nekam ven doporucuji odblokovat si svuj mobil, protoze jinak muzete ztratit na vaze 25$, jako dnes ja. Jinak vyhodny je zakoupit simku Vodafone - za 39$ mate predplaceny kredit na 120$, coz se ale do mesice anuluje, pokud to neprovolate. Tedy volame. Cena docela jde - 20 centu sms, 1$ 1 minuta. Muzu rict, ze mam ale zase na druhou stranu kliku - hned , jaxem pak zasedl k netu, taxem narazil na inzerat, kde nabizel bydleni za 70(!)$ tydne ! Jo! Volam tam, dali jsme si sraz a pujde-li vse dobre, stehuju se hned zitra. Je to tedy velmi skromne, ve ctvrti Kensington (asi 15 min buse z centra), spolusdileci jsou cech a slovak - coz jsem nechtel kvuliva anglictine- no ale, muzu ja si vybirat? Ne, je to fakt super!
Zitra jdu poprve do skoly, coz reflektuji celkem s chuti, ponevadz jit tady do skoly znamena mit visa praci dovolujici. Jinak, vcera jsem sportoval - plaval v bazenu pobliz Royal botanic gardens, kde je to fakt nadherny! Plocha velka asi jako tri Karlaky plna vsemoznych kvetin, stromu, kaktusu, kaloni tam visej hlavou dolu a vsemozny papousci taky - ty tady litaj v kazdym parku. Krome toho tu jsou takovi divni velky ptaci s dlouhym zahnutym zobakem a pleskou na hlave (!). A co se lidi tyce, narodnostni slozeni je zde velmi pestre. Ano, opravdu tak 40/50% tvori asiate (cinane, japonci, korejci, thajci), tak 5% cernosi, 5% latinoamericane, 5% indove a zbytek bili australane/evropane. Cose nakupu jidla tyce, jsou zde samozrejme velke supermarkety, ktere jsou ale v centru docela drahe. Tak doporucuji retezec Aldi stores - ano, je to Lidl obracene - je levny, a v kvalite rozdil neni.
Zitra jdu poprve do skoly, coz reflektuji celkem s chuti, ponevadz jit tady do skoly znamena mit visa praci dovolujici. Jinak, vcera jsem sportoval - plaval v bazenu pobliz Royal botanic gardens, kde je to fakt nadherny! Plocha velka asi jako tri Karlaky plna vsemoznych kvetin, stromu, kaktusu, kaloni tam visej hlavou dolu a vsemozny papousci taky - ty tady litaj v kazdym parku. Krome toho tu jsou takovi divni velky ptaci s dlouhym zahnutym zobakem a pleskou na hlave (!). A co se lidi tyce, narodnostni slozeni je zde velmi pestre. Ano, opravdu tak 40/50% tvori asiate (cinane, japonci, korejci, thajci), tak 5% cernosi, 5% latinoamericane, 5% indove a zbytek bili australane/evropane. Cose nakupu jidla tyce, jsou zde samozrejme velke supermarkety, ktere jsou ale v centru docela drahe. Tak doporucuji retezec Aldi stores - ano, je to Lidl obracene - je levny, a v kvalite rozdil neni.
sobota 29. září 2007
Prilet, prvni dojmy
Tak jsem tady !
No, par hodin sem ted spal, takze uz jaxtax funguju, ale je teda fakt, ze sem byl pekne rozbitej :<). Let trval celkem asi 25 hodin. 10 z Prahy do Soulu - tam byla 5hodinova duty free interzona nikoho - nacez sme pokracovali do Sydney - dalsich 10. No, shuttle do Maze Backpackers (prvni hostel v centru) probehl v pohode, ale nase rezervace jaksi nebyla, takze jsem po probdelych dvou nocich spal dopoledne v parku na lavicce. Pak ale byla shury rezervace nalezena, coz bylo reflektovano celkem s nadsenim :"). Hm, zachody a koupelna vypadaly jak na pavilonu 31 v PL Bohnice (horni patro) - posrane hajzlpapiry na zemi, krvave ubrousky v umyvadlech. Ale, za hodinku bylo uz vse ciste a v poradku. A navic jsem vse videl optikou zhyckaneho Evropana. Po prichodu na pokoj (2*4 metry, 2 palandy), ktery sdilim s jednim Japoncem a dvema Brity, jsem ulehl a spal tupym bezesnym spankem, coz mne trochu osvezilo. Pak sem vyrazil obhlidnout okoli a koupit neco k jidlu, ted sedim v internetove kavarne (dolar za hodinu). Chtel sem este neco napsat, ale uz na me zase leze unava, tak jdu spat.
No, par hodin sem ted spal, takze uz jaxtax funguju, ale je teda fakt, ze sem byl pekne rozbitej :<). Let trval celkem asi 25 hodin. 10 z Prahy do Soulu - tam byla 5hodinova duty free interzona nikoho - nacez sme pokracovali do Sydney - dalsich 10. No, shuttle do Maze Backpackers (prvni hostel v centru) probehl v pohode, ale nase rezervace jaksi nebyla, takze jsem po probdelych dvou nocich spal dopoledne v parku na lavicce. Pak ale byla shury rezervace nalezena, coz bylo reflektovano celkem s nadsenim :"). Hm, zachody a koupelna vypadaly jak na pavilonu 31 v PL Bohnice (horni patro) - posrane hajzlpapiry na zemi, krvave ubrousky v umyvadlech. Ale, za hodinku bylo uz vse ciste a v poradku. A navic jsem vse videl optikou zhyckaneho Evropana. Po prichodu na pokoj (2*4 metry, 2 palandy), ktery sdilim s jednim Japoncem a dvema Brity, jsem ulehl a spal tupym bezesnym spankem, coz mne trochu osvezilo. Pak sem vyrazil obhlidnout okoli a koupit neco k jidlu, ted sedim v internetove kavarne (dolar za hodinu). Chtel sem este neco napsat, ale uz na me zase leze unava, tak jdu spat.
čtvrtek 20. září 2007
Vysvětlenění
Je to fakt - jak je možno vidět na fotografii víza - je na něm napsáno "NO WORK" -"NEPRACUJ". Ban(n)e(r), oni ti úředníci totiž čekají, až si tam otevřete účet v bance, a pak vám teprve dají pracovní povolení - maj to pochytaný.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
