čtvrtek 4. října 2007

Sesty den

Rekl bych, ze aklimatizace probehla. Uz jsem byl 2* ve skole - Je to "Certificate 2 in IT", takze ajtak. No, ale pratele a kamaradi - mam tu OPET jednu radu - opet z me zkusenosti - jedete-li sem, mejte skolu uz predem alespon na rok, min.na pul, protoze, svete div se,ja ji mam jen na 10 tydnu. Proc to? Jednoduche - sel jsem po tom nejlevnejsim a myslel si, ze to potom vyresim. Jde to, ale jsou to zbytecne starosti navic, musite si prodluzovat vizum, a tak, coz me ceka za 2 mesice.
Mam ale stesti, ti lide, kteri mi s timhle pomahaji se v tom vyznaji (australiaonline), mam se tedye na koho obratit.
Jinak, jsem uz plne asimilovany v novem byte, mam podanou zadost o pracovni povoleni + tax file number (dane). Zitra jdu na jakysi RSA kurz pro ty, kdo chtej pracovat v pohostinstvi. A pak hned do nejake prace. Financni rezerva se tenci a navic si pripadam, ze furt nekde solim prachy, praci to fakt chce. Navic, kdyz pak jdete domu a v parku na vas vybafne -

pondělí 1. října 2007

Treti den

Tak, predne vsem, kteri se chystaji nekam ven doporucuji odblokovat si svuj mobil, protoze jinak muzete ztratit na vaze 25$, jako dnes ja. Jinak vyhodny je zakoupit simku Vodafone - za 39$ mate predplaceny kredit na 120$, coz se ale do mesice anuluje, pokud to neprovolate. Tedy volame. Cena docela jde - 20 centu sms, 1$ 1 minuta. Muzu rict, ze mam ale zase na druhou stranu kliku - hned , jaxem pak zasedl k netu, taxem narazil na inzerat, kde nabizel bydleni za 70(!)$ tydne ! Jo! Volam tam, dali jsme si sraz a pujde-li vse dobre, stehuju se hned zitra. Je to tedy velmi skromne, ve ctvrti Kensington (asi 15 min buse z centra), spolusdileci jsou cech a slovak - coz jsem nechtel kvuliva anglictine- no ale, muzu ja si vybirat? Ne, je to fakt super!
Zitra jdu poprve do skoly, coz reflektuji celkem s chuti, ponevadz jit tady do skoly znamena mit visa praci dovolujici. Jinak, vcera jsem sportoval - plaval v bazenu pobliz Royal botanic gardens, kde je to fakt nadherny! Plocha velka asi jako tri Karlaky plna vsemoznych kvetin, stromu, kaktusu, kaloni tam visej hlavou dolu a vsemozny papousci taky - ty tady litaj v kazdym parku. Krome toho tu jsou takovi divni velky ptaci s dlouhym zahnutym zobakem a pleskou na hlave (!). A co se lidi tyce, narodnostni slozeni je zde velmi pestre. Ano, opravdu tak 40/50% tvori asiate (cinane, japonci, korejci, thajci), tak 5% cernosi, 5% latinoamericane, 5% indove a zbytek bili australane/evropane. Cose nakupu jidla tyce, jsou zde samozrejme velke supermarkety, ktere jsou ale v centru docela drahe. Tak doporucuji retezec Aldi stores - ano, je to Lidl obracene - je levny, a v kvalite rozdil neni.

sobota 29. září 2007

Prilet, prvni dojmy

Tak jsem tady !
No, par hodin sem ted spal, takze uz jaxtax funguju, ale je teda fakt, ze sem byl pekne rozbitej :<). Let trval celkem asi 25 hodin. 10 z Prahy do Soulu - tam byla 5hodinova duty free interzona nikoho - nacez sme pokracovali do Sydney - dalsich 10. No, shuttle do Maze Backpackers (prvni hostel v centru) probehl v pohode, ale nase rezervace jaksi nebyla, takze jsem po probdelych dvou nocich spal dopoledne v parku na lavicce. Pak ale byla shury rezervace nalezena, coz bylo reflektovano celkem s nadsenim :"). Hm, zachody a koupelna vypadaly jak na pavilonu 31 v PL Bohnice (horni patro) - posrane hajzlpapiry na zemi, krvave ubrousky v umyvadlech. Ale, za hodinku bylo uz vse ciste a v poradku. A navic jsem vse videl optikou zhyckaneho Evropana. Po prichodu na pokoj (2*4 metry, 2 palandy), ktery sdilim s jednim Japoncem a dvema Brity, jsem ulehl a spal tupym bezesnym spankem, coz mne trochu osvezilo. Pak sem vyrazil obhlidnout okoli a koupit neco k jidlu, ted sedim v internetove kavarne (dolar za hodinu). Chtel sem este neco napsat, ale uz na me zase leze unava, tak jdu spat.

čtvrtek 20. září 2007

Vysvětlenění

Je to fakt - jak je možno vidět na fotografii víza - je na něm napsáno "NO WORK" -"NEPRACUJ". Ban(n)e(r), oni ti úředníci totiž čekají, až si tam otevřete účet v bance, a pak vám teprve dají pracovní povolení - maj to pochytaný.

pondělí 3. září 2007


Takhle vypadá vízum do Austrálie (285 euro)

pátek 24. srpna 2007

Poslední záznam před odletem ?!

Tak.
Mám už všechny potřebné dokumenty.
Pas s vízem dorazil nečekaně asi za 14 dní , letenku už jsem zaplatil
(20750 kc). ECOE mám (číslo, které vystaví škola po zaplacení školného - bez
něj víza nedostanem), zdravotní pojištění taky.
Datum odletu je 27.09.2007, let by měl trvat 22-30 hodin (!).
Možná ještě domluvím vyzvednutí na letišti a zabukuju hostel na první tejden.

Nikdy jsem takhle dlouho nikam nejel, a tak čekám, že budu celkem rozbitej(časový pásma a tak).

Když sečtu všechny náklady, tak k dnešnímu dni to dělá cca 50,000 kc (2940 AUD).

Tenhle měsíc chci ještě pracovat, doufám, že mi 1170 AUD na začátek bude stačit.