Tak jsem tady !
No, par hodin sem ted spal, takze uz jaxtax funguju, ale je teda fakt, ze sem byl pekne rozbitej :<). Let trval celkem asi 25 hodin. 10 z Prahy do Soulu - tam byla 5hodinova duty free interzona nikoho - nacez sme pokracovali do Sydney - dalsich 10. No, shuttle do Maze Backpackers (prvni hostel v centru) probehl v pohode, ale nase rezervace jaksi nebyla, takze jsem po probdelych dvou nocich spal dopoledne v parku na lavicce. Pak ale byla shury rezervace nalezena, coz bylo reflektovano celkem s nadsenim :"). Hm, zachody a koupelna vypadaly jak na pavilonu 31 v PL Bohnice (horni patro) - posrane hajzlpapiry na zemi, krvave ubrousky v umyvadlech. Ale, za hodinku bylo uz vse ciste a v poradku. A navic jsem vse videl optikou zhyckaneho Evropana. Po prichodu na pokoj (2*4 metry, 2 palandy), ktery sdilim s jednim Japoncem a dvema Brity, jsem ulehl a spal tupym bezesnym spankem, coz mne trochu osvezilo. Pak sem vyrazil obhlidnout okoli a koupit neco k jidlu, ted sedim v internetove kavarne (dolar za hodinu). Chtel sem este neco napsat, ale uz na me zase leze unava, tak jdu spat.
sobota 29. září 2007
čtvrtek 20. září 2007
Vysvětlenění
Je to fakt - jak je možno vidět na fotografii víza - je na něm napsáno "NO WORK" -"NEPRACUJ". Ban(n)e(r), oni ti úředníci totiž čekají, až si tam otevřete účet v bance, a pak vám teprve dají pracovní povolení - maj to pochytaný.
pátek 24. srpna 2007
Poslední záznam před odletem ?!
Tak.
Mám už všechny potřebné dokumenty.
Pas s vízem dorazil nečekaně asi za 14 dní , letenku už jsem zaplatil
(20750 kc). ECOE mám (číslo, které vystaví škola po zaplacení školného - bez
něj víza nedostanem), zdravotní pojištění taky.
Datum odletu je 27.09.2007, let by měl trvat 22-30 hodin (!).
Možná ještě domluvím vyzvednutí na letišti a zabukuju hostel na první tejden.
Nikdy jsem takhle dlouho nikam nejel, a tak čekám, že budu celkem rozbitej(časový pásma a tak).
Když sečtu všechny náklady, tak k dnešnímu dni to dělá cca 50,000 kc (2940 AUD).
Tenhle měsíc chci ještě pracovat, doufám, že mi 1170 AUD na začátek bude stačit.
Mám už všechny potřebné dokumenty.
Pas s vízem dorazil nečekaně asi za 14 dní , letenku už jsem zaplatil
(20750 kc). ECOE mám (číslo, které vystaví škola po zaplacení školného - bez
něj víza nedostanem), zdravotní pojištění taky.
Datum odletu je 27.09.2007, let by měl trvat 22-30 hodin (!).
Možná ještě domluvím vyzvednutí na letišti a zabukuju hostel na první tejden.
Nikdy jsem takhle dlouho nikam nejel, a tak čekám, že budu celkem rozbitej(časový pásma a tak).
Když sečtu všechny náklady, tak k dnešnímu dni to dělá cca 50,000 kc (2940 AUD).
Tenhle měsíc chci ještě pracovat, doufám, že mi 1170 AUD na začátek bude stačit.
čtvrtek 19. července 2007
Odeslání pejprů na ambasádu
"Dneska podáte, zítra dodáme" - no nevím jak česká pošta, ale
australská ambasáda ve Vídni to takhle asi nevidí.
Protože - jak víme - pokávad´ tam to razítko nebude,
pojede se tak akorát do prdele.
Má to trvat 4-5 tejdnů, pak by to mělo recommandé přijet
vlakem zpátky.
Kdyby stim dělali nějaký obštrukce, docela by mi tim vzniknul
problém, páč škola už je zaplacená (přes 1000 AUD), a tak, no ale uvidíme.
Nejpěchejme, zkusme to "piece of cake".
australská ambasáda ve Vídni to takhle asi nevidí.
Protože - jak víme - pokávad´ tam to razítko nebude,
pojede se tak akorát do prdele.
Má to trvat 4-5 tejdnů, pak by to mělo recommandé přijet
vlakem zpátky.
Kdyby stim dělali nějaký obštrukce, docela by mi tim vzniknul
problém, páč škola už je zaplacená (přes 1000 AUD), a tak, no ale uvidíme.
Nejpěchejme, zkusme to "piece of cake".
čtvrtek 12. července 2007
Plány
No jo, plány sou na hovno.
Plánuju tenhle blog zaměřit na pobyt v Sydney, kam se chystám (taky plán)
koncem září. Většinu formalit k tomu potřebných mám vyřešených, něco
málo však ještě chybí - finanční krytí - což protinožci celkem vyžadujou.
Pak už zbejvá "jenom" poslat obálku se fšema dokumentama do Vídně na ambasádu,
kde mi daj (za poplatek 285 euro) víza a jakože tradá.
Zatim uvidíme. Máme čas. Nespěcháme. Nehrotíme to.
Taky bych tohleto rád koncipoval jako sdílení svých poznatků a dojmů se životem jinde
než na rodné hroudě, což by i snad mohlo bejt někomu užitečný.
I když různejch blogů z cest je x(xx).
Jinak abych se trochu prezentoval, sem 21 letej typ z Prahy, letos úspěšně
zkolaudovanej maturitou k dospělosti a na vejšku nejdoucí (zatim).
Prostě chci poznat něco novýho a přijít na to, co vlastně od života chci. Takhle to má
hafo lidí, co znám.
Plánuju tenhle blog zaměřit na pobyt v Sydney, kam se chystám (taky plán)
koncem září. Většinu formalit k tomu potřebných mám vyřešených, něco
málo však ještě chybí - finanční krytí - což protinožci celkem vyžadujou.
Pak už zbejvá "jenom" poslat obálku se fšema dokumentama do Vídně na ambasádu,
kde mi daj (za poplatek 285 euro) víza a jakože tradá.
Zatim uvidíme. Máme čas. Nespěcháme. Nehrotíme to.
Taky bych tohleto rád koncipoval jako sdílení svých poznatků a dojmů se životem jinde
než na rodné hroudě, což by i snad mohlo bejt někomu užitečný.
I když různejch blogů z cest je x(xx).
Jinak abych se trochu prezentoval, sem 21 letej typ z Prahy, letos úspěšně
zkolaudovanej maturitou k dospělosti a na vejšku nejdoucí (zatim).
Prostě chci poznat něco novýho a přijít na to, co vlastně od života chci. Takhle to má
hafo lidí, co znám.
pondělí 9. července 2007
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
