Tak uz jsem zasejc student. Mno jo, jetotak. Uz teda 3 tydny, ale reknu Vam, ten cas tady nejak rychlejc leti. Jasne, je to trouchu klise, ale fuckt - po prazdninach se mi kapanek zmenil regime. Do skoly trikrat tejdne od 5pm-9pm, mezitim pracujes, taky se snazim sportovat, cemuz tady sice nedavam moc (dvakrat tejdne 2km plavani), ale zase nedelam sedave zamestnani jako backhome (pruzkum trhu v Gfk) a navic jezdim na kole. K tomu - to uz jsem ale asi psal - se tady „nejede“ po mesici, ale po tydnu, a to se tyka jak vyplaty, tak najmu. Takze mazec. Akorat s tim rozdilem, ze tady se v breznu nepoleze za kamna a v dubnu se tam este nebude, to tak mozna v kvetnu, ale zkuste si v australskych bytech hledat kamna !
Jaxem tudle nadaval na pocasi, tak musim rict, ze unor byl teda jako celkem na p..u, ale brezen je parada. Azuro, lajna slunnejch dnu dlouha jak Anzac parade.
Mno, ale k te skole. Narodnostni slozeni me nove tridy na jedne college na Haymarketu (cinska ctvrt) je nasledujici: 80% Indove a Nepalci (to si dovolim smesovat tady v blogu, v praxi to ale nezkousejte), 10% Indonesane, 5% iberoamericane (Salvador, Kolumbie, Peru), jedna korejka, polka, ceska a ja.
Na prvni hodine se nas ucitel Paul NARAIALANANANSANY (jiste - s tim by v zemi, kde pivo je „piss“, odpoledne je „arvo“ a dobry den je G`day asi neprezil, takze pouziva pouze“Sany“) zaptal na jmeno, jak dlouho tu jsme a na to, co by jsme udelali s balikem $.
Je zajimave, ze vetsina Indu odpovedela: „Ja bych se vratil zpatky do Indie, rozjet tam business“, nebo „Vratil bych se a pomohl sve zemi - je tam velka bida“. Jak maji silne pouto k „vlasti“ - to mne celkem prekvapilo,
Taky tu byl Mardi Gras - po tom sanfranciskem je tenhle nejvetsi na svete (festival gayu a lesbicek). A byl to tada mazec. Mel jsem sraza s kamoskou v Hyde parku a myslel si, ze tam v 9 vecer dojedu pres Oxford street -HA HA HA - BULLSHIT !! Cele City bylo naprosto narvane lidmi vsech nejruznejsich barev a pohlavi. A na bozskou dichotomii zapomente. Skoda, ze jsem nemel fotak, pac by to stalo za to. Samotny pruvod jsem nevidel, protoze tam bylo moc narvano, ale cele mesto tepalo az do rana takovou hustou, dekadentni dionyskou slavnosti, jak ve starem Recku (teda takhle upe ne, ale vite jak to myslim). Tady krome legalniho manzelstvi stejnych pohlavi se treba v "normalnich" manzelstvich dohadujou, ktery pujde na materskou - chteji oba.
Este k tem cockroachum (svabum) - normalne verim tomu, ze kdyby byla nejaka vysoka radiace, tak tady vznikne potkani a svabi planeta. Protoze normalne si jako chci ohrat jidlo v mikrovlnce, a hele ho! Tovize tam je! Tak tam dam to jidlo a rychle zavru dvirka mikrovlnky, aby nestih utyct (pac cockroachove jsou pekelne rychli - normalne ho nechytnes) a schvalne nastavim ohrev na "max high" a na 4 minuty. Rikam si - kamo, kremace vlnama. Ale ne! Frajer vybeh ven! TVL! To je mazec!
úterý 11. března 2008
úterý 19. února 2008
Koncert Sonic Youth
Vcera jsem byl na koncerte tehle newyorske alternativni legendy http://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_Youth
a musim rict, ze to byl narez ! Jeste ted mi nektere skladby zni v hlave ! Bomba !
Kapela je ted na turne po Australii a v Sydney hrala v pondeli a v utery v Enmore theatre ( http://www.enmoretheatre.com.au/ ), ktere je ve ctvrti Newtown, takove volnomyslenkarske universitni ctvrti, kde je hafo antikvariatu, ruznych kavaren etcetera. Koncert zacinal v 8, tedy predkapela, jejiz jmeno si nepamatuju (ale hrali takeover tuctovej I kdyz udernej rokec). Hlavni akteri zacali otvirakem “Teen age riot”, po niz nasledovaly vsechny skladby vcetne uderne “the sprawl”, noisove “hey Toni” ci nostalgicke
“candle”. Kapela prehrala cele sve “nejslavnejsi” (I kdyz podle mne ne nejlepsi) album “daydream nation”, vcetne pridavku z alba “Goo” - pecku “kool thing”.
Je neuveritelne, kolik energie do toho davali, navic potom, co se to cele museli naucit hrat znova (album vyslo v r.1988), jak semcet v nejakem rozhovoru s T. Moorem.
Jakoby nejen tady, ale I v Evrope probihala nejaka nova vlna, anebo se mi to jenom zda? Jak v obleceni, tak v hudbe, to se naposledy delo v 90. letech stoleti v USA. Jakoby znovuzrod “indie”, “alternativy”. Asi to bude ale spis moda.
Mozna je toho vedlejsim produktem zvyseny zajem o kapelu Joy division, ktera v dobe, kdy se hudba delala jeste kvuli hudbe zrovna byla na piedestalu britske sceny. Jejich temna, uderna muzika rozvirila vody reziserskych snah jednak u Antona Corbijna (fotograf a reziser) k natoceni filmu ‘Control”, ktery je hranym zivocichopisem Iana Curtise, jednak u Granta Gee (taky rejza - navic soucasnik kapely). Oba filmy jsou reminiscenci nejen kapely, ale hlavne slavne Manchesterske sceny prelomu 70./80. let. Prvni je spise vypravny, vypravujici pribeh se zapletkou a minimem orig. materialu (coz mu vsak neubira na kvalite).
Druhy je dokument poskladany ze vstupu zbylych clenu kapely - nynejsich New Order - a roadies + originalnich a archivinich materialu.
Oba stoji za to, I kdyz mne se vic libil ten druhy - je tam videl ten bezutesny, postindustrialni Manchester, v jehoz vetrnych panelacich vznikla jedina dve alba - “unknown pleasures” a “closer”, predtim, nez se Ian Curtis ve 22 letech obesil.
Nevim, jestli by takova muzika vznikla tady - na to jsou tu lidi prilis v pohode, aby vytvorili neco tak zavazneho .
Co ale stoji za to, to je aboriginalske Didgeridoo, to jsem sel takhle po Circular Quay a videl a slysel jsem, co tam ti aboriginalove hraji. Ja vim, je to pro turisty a jakoze show, ale musim rict, ze si to ti chlapici celkem davaj. Jako pozadi ma pustenej nejakej rytmus a melodii a on sedi a improvise do toho. Stoji to za to.
Je to jak z jineho sveta - a ono taky je - vdyt velka aboriginalska uzemi na severu zeme (hlavne v Arnhemlandu) si vyzaduji nemale investice governmentu. Mimojine treba proto, ze podle tradicni viry když nekdo umre, jeho jméno se prestane používat a místo úmrtí už jeho rodina nikdy nenavštíví, protože tam jsou zlí duchové, kterí smrt zavinili. Pri autonehodách na silnici, jež jediná vede stovky kilometru pres jejich území, to znamená prekážku pro široký pocet príbuzných - vláda pro ne tedy zrizuje objíždky, coz v tak odlehle p....i, ehm, oblasti stoji miliony $.
Taky by mne zajimalo, jak se zije v Perthu - nejodlehlejsim meste 100000+ na svete. Kamoska, ktera tam ma cast rodiny je Perthem nadsena, pry Perth zaziva v poslednich letech boom diky obrovskemu nerostnemu bohatstvi WA. Taky je to druhe nejdrazsi mesto Australie (po Sydney). Jini zase rikaji, ze je to dira - no tak alespon boom zazivajici dira. Pocasi tam ale maji lepsi nez tady - porad slunce a 35+ (v lete). Ja jsem si myslel, ze tady bude porad svitit slunce - 300 dni v roce - HA HA HA - to je peknej bullshit. Destivejsi leto, nez je tady, jsem jeste nezazil, ale ozici rikaj, ze je to vyjimka, ze tohle dlouho nebylo. Tak jim teda jako verim. Dokonce jsem slysel zensky v obchode stezovat si -“Where`s that fuckin` beach weather“?
Puvodne jsem se snazil tomu desti nejak branit - ruzne konfigurace igelitek rozprostrene po tele, coz melo spolu s botama a bundou zabranit desti. HAHAHA ! Nema to fuckin` zadnej vyznam, navic na kole bez blatniku. Uz jezdim v sandalech, kratasech a triku. Kolo navic v desti nebrzdi, coz vytvari zejmena na krizovatkach celkem bizarni situace. Obcas je totiz problem pocitat s 30metrovou brzdnou drahou dopredu ne.
Ale ted uz je zase hezky.
a musim rict, ze to byl narez ! Jeste ted mi nektere skladby zni v hlave ! Bomba !
Kapela je ted na turne po Australii a v Sydney hrala v pondeli a v utery v Enmore theatre ( http://www.enmoretheatre.com.au/ ), ktere je ve ctvrti Newtown, takove volnomyslenkarske universitni ctvrti, kde je hafo antikvariatu, ruznych kavaren etcetera. Koncert zacinal v 8, tedy predkapela, jejiz jmeno si nepamatuju (ale hrali takeover tuctovej I kdyz udernej rokec). Hlavni akteri zacali otvirakem “Teen age riot”, po niz nasledovaly vsechny skladby vcetne uderne “the sprawl”, noisove “hey Toni” ci nostalgicke
“candle”. Kapela prehrala cele sve “nejslavnejsi” (I kdyz podle mne ne nejlepsi) album “daydream nation”, vcetne pridavku z alba “Goo” - pecku “kool thing”.
Je neuveritelne, kolik energie do toho davali, navic potom, co se to cele museli naucit hrat znova (album vyslo v r.1988), jak semcet v nejakem rozhovoru s T. Moorem.
Jakoby nejen tady, ale I v Evrope probihala nejaka nova vlna, anebo se mi to jenom zda? Jak v obleceni, tak v hudbe, to se naposledy delo v 90. letech stoleti v USA. Jakoby znovuzrod “indie”, “alternativy”. Asi to bude ale spis moda.
Mozna je toho vedlejsim produktem zvyseny zajem o kapelu Joy division, ktera v dobe, kdy se hudba delala jeste kvuli hudbe zrovna byla na piedestalu britske sceny. Jejich temna, uderna muzika rozvirila vody reziserskych snah jednak u Antona Corbijna (fotograf a reziser) k natoceni filmu ‘Control”, ktery je hranym zivocichopisem Iana Curtise, jednak u Granta Gee (taky rejza - navic soucasnik kapely). Oba filmy jsou reminiscenci nejen kapely, ale hlavne slavne Manchesterske sceny prelomu 70./80. let. Prvni je spise vypravny, vypravujici pribeh se zapletkou a minimem orig. materialu (coz mu vsak neubira na kvalite).
Druhy je dokument poskladany ze vstupu zbylych clenu kapely - nynejsich New Order - a roadies + originalnich a archivinich materialu.
Oba stoji za to, I kdyz mne se vic libil ten druhy - je tam videl ten bezutesny, postindustrialni Manchester, v jehoz vetrnych panelacich vznikla jedina dve alba - “unknown pleasures” a “closer”, predtim, nez se Ian Curtis ve 22 letech obesil.
Nevim, jestli by takova muzika vznikla tady - na to jsou tu lidi prilis v pohode, aby vytvorili neco tak zavazneho .
Co ale stoji za to, to je aboriginalske Didgeridoo, to jsem sel takhle po Circular Quay a videl a slysel jsem, co tam ti aboriginalove hraji. Ja vim, je to pro turisty a jakoze show, ale musim rict, ze si to ti chlapici celkem davaj. Jako pozadi ma pustenej nejakej rytmus a melodii a on sedi a improvise do toho. Stoji to za to.
Je to jak z jineho sveta - a ono taky je - vdyt velka aboriginalska uzemi na severu zeme (hlavne v Arnhemlandu) si vyzaduji nemale investice governmentu. Mimojine treba proto, ze podle tradicni viry když nekdo umre, jeho jméno se prestane používat a místo úmrtí už jeho rodina nikdy nenavštíví, protože tam jsou zlí duchové, kterí smrt zavinili. Pri autonehodách na silnici, jež jediná vede stovky kilometru pres jejich území, to znamená prekážku pro široký pocet príbuzných - vláda pro ne tedy zrizuje objíždky, coz v tak odlehle p....i, ehm, oblasti stoji miliony $.
Taky by mne zajimalo, jak se zije v Perthu - nejodlehlejsim meste 100000+ na svete. Kamoska, ktera tam ma cast rodiny je Perthem nadsena, pry Perth zaziva v poslednich letech boom diky obrovskemu nerostnemu bohatstvi WA. Taky je to druhe nejdrazsi mesto Australie (po Sydney). Jini zase rikaji, ze je to dira - no tak alespon boom zazivajici dira. Pocasi tam ale maji lepsi nez tady - porad slunce a 35+ (v lete). Ja jsem si myslel, ze tady bude porad svitit slunce - 300 dni v roce - HA HA HA - to je peknej bullshit. Destivejsi leto, nez je tady, jsem jeste nezazil, ale ozici rikaj, ze je to vyjimka, ze tohle dlouho nebylo. Tak jim teda jako verim. Dokonce jsem slysel zensky v obchode stezovat si -“Where`s that fuckin` beach weather“?
Puvodne jsem se snazil tomu desti nejak branit - ruzne konfigurace igelitek rozprostrene po tele, coz melo spolu s botama a bundou zabranit desti. HAHAHA ! Nema to fuckin` zadnej vyznam, navic na kole bez blatniku. Uz jezdim v sandalech, kratasech a triku. Kolo navic v desti nebrzdi, coz vytvari zejmena na krizovatkach celkem bizarni situace. Obcas je totiz problem pocitat s 30metrovou brzdnou drahou dopredu ne.
Ale ted uz je zase hezky.
středa 16. ledna 2008
OSA REYKJAVIK, OSLO, TOKIO ?
Prestoze je Australie po USA nejvetsim znecistovatelem zivotniho prostredi na osobu, je aktivni v boji proti japonskym verlybarskym korporacim, ktere jsou bohate dotovany japonskou vladou.
V poslednich tydnech byl kolem toho docela poprask. Japonsko na natlak Australie a ostatnich zemi upustilo od lovu jednoho druhu verlyby – Humbacka ( Keporkak), dal ale pokracuje v ilegalnim loveni ostatnich druhu, jako je plejtvak maly a mysok.
Oduvodnuje to udajnymi vedeckymi ucely – a ted se podrzte – podle Japoncu je pry nutne vylovit 950 verlyb rocne na vedecke ucely. A to co po tomto „vyzkumu” zbyde – rozumej ty tuny masa – putuji na pulty obchodu, coz je vysmech. www.reflex.cz/Clanek30408.html
Ale s tim znecistovanim, soucasny novy environment minister P. Garett planuje od pristiho roku zakazat igelitky. Ja s tim souhlasim, protoze si nemyslim, ze je nutne kazdou 2$ p******u obalovat tremi vrstvami igelitu. Maji je pry nahradit platene tasky, ktere jsou recyklovatelne (treba v Coles nebo Woolworth). Diskuze na toto tema probiha i v CR – viz www.reflex.cz.
Co se moji situace tyce, ohrozen uz si nepripadam. Kdo zna druhy dil „Wang dang American slangu” „Wang dang American thang”, tak ten zacina tim jak Sidney a Fred leti z USA do Prahy zacit novy zivot. Fred ma porad obavy, ze je to jako blbost, ale Sidney ho nakonec prekeca a leti. Tady je jejich rozhovor hned po priletu:
Fred: „This is where the struggle begins, Sid”
Sidney: “I know, I feel it too. But lets think of it as a game. We both feel afraid, but lets be above the fear and consider this a game. So, what do you need in order to win this part of the game?”
Fred: “A place for my stuff”
Sidney: “And if you had no stuff?”
Fred: “A place for me to sleep”
Sidney: “Exactly Fred. Since we humas have begun thinking, our first thoughts were probably about two things: food and shelter. The third thing was sex, but not until we had a full belly and a bed. Fred, lets try to enjoy this feeling of needing food and shelter, this cave man fear. O.K., bend over a little and try to look like a primitive man, then repeat after me: “Unga, food, unga, shelter.”
Fred: “Sidney, this is not funny, we are really in deep shit, I am beginning to wish I had not listened to you, this is crazy. What the hell are we going to do ? What the hell are we doing here?”
Sidney: “First, we are going to enjoy our fear. So, do your best to look and feel like a cave man.”
Fred: “That is stupid , Sidney, how is that going to help anything?”
Sidney: ”Its fun, just try it.”
Fred: “Oh, all right, if it will make you happy, but this is stupid (he bends over). How is this ?
Sidney: “Good, now say, “Unga fooood, unga shelter”. And try to think like a primitive man”.
Fred: “Unga, food, unga, shelter”.
Sidney: “O.K., good, but try to say it more like a cave man”.
Fred and Sidney: “Unga, food, unga, shelter, unga, food, unga, shelter.”
Sidney: “Very good, Fred, but stop because there is a policeman behind you and he is looking at us like we are dangerous.”
Fred: “I told you it was stupid to act like an ape. Is he coming over here or not?”
Sidney: “No, but relax, would you? I doubt if it is illegal in this country to behave like an ape. The communists have been doing it for years. Shall we go?”
Fred: “Go? Go where?”
Jako bych mel v sobe kus Freda, ale Sidney nakonec vitezi.
Ale to je minulost. Konecne jsem vyridil visa a skolu. Behem minulych dvou tydnu jsem zaplatil skolu (1.term + depozit UNI) –1750$, pojisteni OSHC na rok –350$ + poplatek immigracnimu za prodlouzeni visa – 430$. Celkem tedy 2530$. Ale ulevilo se mi, protoze visa jsem dostal hned a do roku 2011. Tzn., ze vsechny velke vydaje jsou uz na nejakou dobu uhrazeny a do budoucna snad i neco usetrim. Dalsi vydaj bude az za 3 mesice skola, dalsi term (1250$), ale jeste mam mesic prazdniny.
Tak ted, kdyz se vratili flatmati, je nas v tom malem byte zase hafo. Jeden byl 3 tydny na Zelandu, druhy v NSW+Victorii a treti v Tasmanii. Jenom ja a posledni mate jsme zustali tady v Kensingtonu, na rohu dopravni tepny Anzac parade a Todman avenue, u benzinky, coz je vyhoda – nafouknes tam kolo.
neděle 30. prosince 2007
3 months later
Type!
Tak to vypada, ze tady konecne zacalo leto - aby ne - gdyt je konec roku, mnone? Posledni tyden je 30+, takze parada. Zdejsi slunce ma silu jaxvine! Jeden typek
za Saudske Arabie se nechal slyset, ze prej u nich je normalne treba 45C - to ze je
normalka, ale ze tam prej to slunce nema takovou silu, jako kdyz je tady 25C. Asi nekeca, protoze tady nad Australii ye velka ozonova dira. Heh.
Libi se mi zdejsi zpusob zbavovani se ruznych veci (treba nabytku, kola, elektroniky).
Potrebujete vybavit byt? Na IKEU zapomente, na Europa Mobel taky, vse najdete na ulici.
Dokonce jsem slysel o chlapkovi, kterej se tim zivi - reknete mu treba, ze chcete vybavit byt do modra a do mesice to mate - proste prosmejdi mesto dodavkou. Ja uz jsem
dotah mikrovlnku, zidli a nosic na kolo. Zrovna v nasi ctvrti se ted objevil zanovni
gauc, ale na kole ho domu asi nedotahnu..
Pokousel jsem se sehnat Pasternakova dr. Zhivago a musel jsem pro nej az na Bondi
Junction, po tom, co jsem prolezl 15 knihkupectvi v City. Dokonce to v pulce z nich
ani neznali! Tak tenhle problem bych v Praze, nebo Evrope vubec nemel.
Proste jinej krav, jinej mrav.
Jak je konecne hezky, da se plavat v mori, coz ma nekolik vyhod. 1)je to zdarma 2)
je to zdravejsi (bez Cl) 3) pod vami je ponekud zajimavejsi scenerie nez bile a cerne
dlazdicky. No fuckt, prekvapilo mne, ze je tu docela cista voda a hafo velkych
ryb (aspon na dva talire). Ja teda jezdim na Clovelly nebo na Coogee, ale casem
chci testnout Maroubru, ktera je o neco jizneji.
Chtel jsem sem hodit naky fotky z Taronga Zoo, kde jsem byl pred tejdnem, ale
nevim jaxem hodit galerii, takze je pridam nekdy pozdeji jednotlive. Protoze tady je pripojeni celkem na ...., tak pockam, az budou mit otevrenej kancl.
Tak to vypada, ze tady konecne zacalo leto - aby ne - gdyt je konec roku, mnone? Posledni tyden je 30+, takze parada. Zdejsi slunce ma silu jaxvine! Jeden typek
za Saudske Arabie se nechal slyset, ze prej u nich je normalne treba 45C - to ze je
normalka, ale ze tam prej to slunce nema takovou silu, jako kdyz je tady 25C. Asi nekeca, protoze tady nad Australii ye velka ozonova dira. Heh.
Libi se mi zdejsi zpusob zbavovani se ruznych veci (treba nabytku, kola, elektroniky).
Potrebujete vybavit byt? Na IKEU zapomente, na Europa Mobel taky, vse najdete na ulici.
Dokonce jsem slysel o chlapkovi, kterej se tim zivi - reknete mu treba, ze chcete vybavit byt do modra a do mesice to mate - proste prosmejdi mesto dodavkou. Ja uz jsem
dotah mikrovlnku, zidli a nosic na kolo. Zrovna v nasi ctvrti se ted objevil zanovni
gauc, ale na kole ho domu asi nedotahnu..
Pokousel jsem se sehnat Pasternakova dr. Zhivago a musel jsem pro nej az na Bondi
Junction, po tom, co jsem prolezl 15 knihkupectvi v City. Dokonce to v pulce z nich
ani neznali! Tak tenhle problem bych v Praze, nebo Evrope vubec nemel.
Proste jinej krav, jinej mrav.
Jak je konecne hezky, da se plavat v mori, coz ma nekolik vyhod. 1)je to zdarma 2)
je to zdravejsi (bez Cl) 3) pod vami je ponekud zajimavejsi scenerie nez bile a cerne
dlazdicky. No fuckt, prekvapilo mne, ze je tu docela cista voda a hafo velkych
ryb (aspon na dva talire). Ja teda jezdim na Clovelly nebo na Coogee, ale casem
chci testnout Maroubru, ktera je o neco jizneji.
Chtel jsem sem hodit naky fotky z Taronga Zoo, kde jsem byl pred tejdnem, ale
nevim jaxem hodit galerii, takze je pridam nekdy pozdeji jednotlive. Protoze tady je pripojeni celkem na ...., tak pockam, az budou mit otevrenej kancl.
pondělí 26. listopadu 2007
2 months later..
Sekec.
Mno, dneska je to presne 2 mesice, co jsem tady, takze je cas si to trochu zhodnotit.. Pripravu a odlet uz mam v mlze, zda se to uz pekne daleko. Prvnich par dni byl sok, spani na lavicce a traveni hodin v supermerketech vybiranim nejlevnejsich variaci a permutaci jidla (muselo mne to naplnit, nezabit a nestat vic nez 5 $). Taky jsem vsude chodil pesky - listek na autobus byl moc drahy, takze jsem nachodil denne treba 15 km. Po 4 dnech jsem se prestehoval do Kensingtonu, kde bydlim doted, kam uz se (sice da, ale je to daleko) musi jezdit. Tak jsem zacal byt vicemene mobilni, i kdyz spise mene, protoze busy v Sydney OPRAVDU
moc nefunguji. Vim, ze nejvetsi psycha byla spojena s hledanim prace. Po mesici jsem praci sehnal, do ted jsem uz vyzkousel takovych 7 praci. Delal jsem v cukrarne, kavarne, Indicke, Libanonske restauraci, 2. kavarne a ve stajich. Do staji, ktere mame pres ulici (naproti je velke zavodiste, Ozici totiz krome rugby, kriketu a surfingu dostihy celkem zerou) jsem chodil jen 2 tydny. Prace byla tezka, coz by tak nevadilo, ale delalo se od 4 rano, takze vecer pred tim jsem musel jit brzo spat, jinak bych byl kopnut konem (to uz se tady stalo nekolikrat a zavodni kone maj kurevsky silny nohy). Mno, zustala mi pekarna a stagebuilding, ktery jsem objevil zrovna minuly tyden. Diky tomu jsem mel minuly ctvrtek moznost byt 25 hodin vzhuru, coz se mi stalo naposledy nekdy v 18ti za asistence ilegalnich substanci. Tady jsme ale bourali jednu monster stage, odvezli ji jinam a zase znova postavili. Jestli jsem si myslel, ze Ozici jsou lini, tak tyhle urcite ne. Spi tak 4 hodky denne, coz ja teda nemuzu. Ta prace celkem jde, ale je to nepravidelne, jsou ta takove narazove akce. Casem si najdu neco jinyho. Skola uz mne sere, protoze po nas chtej furt nejake assignmenty, uz jsme psali dva examy. Dneska je predposledni lekce - hlavni exam. Ostatni skoly toho moc nechtej, ale tahle je nejak moc akcni. Muj cil je ale pouze proplout s 80% attendance, coz mam a za dva tydny na to fuck!!
Ted jsem nejmobilnejsi - minuly tyden jsem si koupil bika, takze jezdim o stopero. To je hlavne v centru casto pekne o drzku, protoze taxikari na to celkem slapou. Ale sranda musi bejt. Na jezdeni vlevo jsem si celkem zvyk, na helmu uz trochu hur (tu musite mit povinne), na cyklostezky - ktere jsou tu opravdu vsude - taky. Jinak dopredu tady nic moc planovat nejde, vyplaty jsou tydenni, zadne dlouhe mesicni cekani. Kdyz je prace, da se tady celkem v pohode zit. Ale ja musim setrit. A abych to neprechvalil, mne ceka za mesic prodluzovani viz, musim zaplatit prvni splatku v nove skole (1250), poplatek imigracnimu (430), zapisne (200), depozit na UNI (500) a pojisteni (asi 350). Takze bude sranda. Treba to bude i min - Ozici si v sobotu po 11 letech vlady pravice (John Howard) zvolili Labouristy v cele s Kevinem Ruddem. Takze myslite, ze mezinarodni studenti budou platit min? Jo, a taky se ucim varit. Na fishmarketu maj levne ryby a vsemozne cerstve morske potvory - vcera jsem mel krevety. Taky zkousim delat nejaka indicka a malajska jidla, ale zatim jenom basic. No worries, mate!
pondělí 12. listopadu 2007
pátek 2. listopadu 2007
Konecne prace !
Jo!
Po dlouhe dobe oblacna se vyjasnuje (konecne). Taky duvod, proc jsem sem nepsal -> rekl jsem si, ze dokud nesezenu PLACENOU praci, zadna zabava. Jo, delal jsem uz na 4 mistech. Nejdele jsem pracoval zadarmo v "Cafe Bohemia", kde me vzali na "train", po tydnu ale nasli nekoho lepsiho. Pak jsem byl u Indu v restauraci "Jaipur" v City, ale po 4 dnech jsem napul odesel / napul byl odejit. Fuckt to neslo - predstavte si 8 huste popsanych A4 listu, na kazdem tak 25 jidel, jako "Chole Batore Chaat Kulche", nebo "Rajastani thali masala dosa". To jsem nedal. Ale zase to jidlo tam bylo dobre, a ti Indove vesmes v pohode (az na sefa). Ale, jazykem "Punjabi" moc nemluvim, takze jsem sel pro zmenu do libanonske restaurace. Jo. No, tam uz to vypadalo o neco lepe (s tim menu), jenze bylo to na opacnem konci mesta, mohl jsem pracovat jen patek/sobota vecer a - to hlavne - za 10 dolaru na hodinu. Delaj si prdel ?
Ve volnych dnech jsem korzoval mestem a rozdaval zivocichopisy (asi 80), coz se minulo ucinkem. Ted uz buch se na to vy....l, protoze nejdulezitejsi jsou kontakty. Dostal jsem # na majitelku jedne pekarny, zateplefijonikoval tam, nasedl na vlak a od te doby mam praci.Ne teda, ze bych pracoval ve vlaku, ale je to 1h vlakem z City, v takove prumyslove zone. Za 15 na hodinu - zadne terno, ale dobry.
Aby toho nebylo malo, hned me strcili do mrazaku - ha. Takze jsem tady v Sydney, pracuju v pekarne, kterou vlastni cesi a v mrazaku, kde je -20 stupnu. Neni to idylka?
Po dlouhe dobe oblacna se vyjasnuje (konecne). Taky duvod, proc jsem sem nepsal -> rekl jsem si, ze dokud nesezenu PLACENOU praci, zadna zabava. Jo, delal jsem uz na 4 mistech. Nejdele jsem pracoval zadarmo v "Cafe Bohemia", kde me vzali na "train", po tydnu ale nasli nekoho lepsiho. Pak jsem byl u Indu v restauraci "Jaipur" v City, ale po 4 dnech jsem napul odesel / napul byl odejit. Fuckt to neslo - predstavte si 8 huste popsanych A4 listu, na kazdem tak 25 jidel, jako "Chole Batore Chaat Kulche", nebo "Rajastani thali masala dosa". To jsem nedal. Ale zase to jidlo tam bylo dobre, a ti Indove vesmes v pohode (az na sefa). Ale, jazykem "Punjabi" moc nemluvim, takze jsem sel pro zmenu do libanonske restaurace. Jo. No, tam uz to vypadalo o neco lepe (s tim menu), jenze bylo to na opacnem konci mesta, mohl jsem pracovat jen patek/sobota vecer a - to hlavne - za 10 dolaru na hodinu. Delaj si prdel ?
Ve volnych dnech jsem korzoval mestem a rozdaval zivocichopisy (asi 80), coz se minulo ucinkem. Ted uz buch se na to vy....l, protoze nejdulezitejsi jsou kontakty. Dostal jsem # na majitelku jedne pekarny, zateplefijonikoval tam, nasedl na vlak a od te doby mam praci.Ne teda, ze bych pracoval ve vlaku, ale je to 1h vlakem z City, v takove prumyslove zone. Za 15 na hodinu - zadne terno, ale dobry.
Aby toho nebylo malo, hned me strcili do mrazaku - ha. Takze jsem tady v Sydney, pracuju v pekarne, kterou vlastni cesi a v mrazaku, kde je -20 stupnu. Neni to idylka?
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)
